Przejdź do treści
  • Reforma wskaźników

BNP Paribas BP do końca I poł. ’24 planuje całą sprzedaż kredytów realizować w oparciu o WIRON

BNP Paribas Bank Polska planuje, że do końca pierwszego półrocza 2024 roku całą sprzedaż kredytów będzie już realizował w oparciu o WIRON. W pierwszej kolejności bank zaoferuje produkty oparte na nowym wskaźniku w segmencie bankowości korporacyjnej – poinformował prezes banku Przemek Gdański.

 

Prezes zapewnił, że BNP Paribas Bank Polski jest gotowy na wprowadzenie do oferty kredytów o zmiennej stopie procentowej, bazujących na wskaźniku WIRON.

 

Bank ma precyzyjny harmonogram oferowania produktów opartych o stopy WIRON. Na pierwszy ogień pójdą produkty w obszarze bankowości korporacyjnej, natomiast naszym zamiarem jest przeniesienie całej nowej produkcji na WIRON do końca pierwszego półrocza przyszłego roku – zadeklarował Przemek Gdański, dodając, iż projekt ten, nad którym właśnie trwają prace, jest dość wymagający, jednak jego postępy nie dają powodów do niepokoju.

Sprzedaż kredytów hipotecznych przez bank w II kwartale wyniosła 71 mln zł, co oznacza wzrost o 56 proc. w ujęciu kwartał do  i spadek 94 proc. w ujęciu rok do roku.

 

Czytaj więcej na Bank.pl  BNP Paribas BP: cała sprzedaż kredytów w oparciu o WIRON będzie przeniesiona do końca I poł. ’24 (bank.pl)