Przejdź do treści
  • Wibor

ING poszerza ofertę produktów opartych o WIRON o kredyty dla firm

ING Bank Śląski udostępnił finansowanie oparte o wskaźnik WIRON spółkom oraz osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą w oparciu o pełną księgowość. Oferta banku obejmuje kredyt obrotowy w rachunku bieżącym oraz pożyczkę na dowolny cel i dotyczy łącznego kredytowania w kwocie nie większej niż 400 000 zł.

 

W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego WIRON, oprocentowanie kredytu w rachunku bankowym będzie zmieniać się codziennie, a odsetki będą pobierane miesięcznie. W przypadku pożyczki oprocentowanie zmienne będzie oparte o WIRON 1M Stopa Składana. Oznacza to, że harmonogram spłaty będzie zmieniał się co miesiąc uwzględniając zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekładać się to będzie na inną wysokość rat pożyczki w każdym miesiącu.

 

Decyzje kredytowe wydane przed wprowadzeniem do oferty wskaźnika WIRON, procesowane będą bez zmian tzn. decyzja będzie wydana w oparciu o WIBOR i na tym wskaźniku oparte będzie oprocentowanie w umowie.

 

Dzięki nowej ofercie bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON” – podkreśla bank w komunikacie.

 

W sierpniu ING udostępnił ofertę finansowania opartą o wskaźnik WIRON dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych, a w czerwcu w ofercie banku pojawiły się kredyty hipoteczne dla klientów indywidualnych oparte o ten wskaźnik.

Więcej na: bank.pl