Przejdź do treści
  • Bez kategorii

Pekao SA nie zrezygnuje z oferowania kredytów ze stopą zmienną do czasu pojawienia się WIRONu

Bank Peako SA jest gotowy do wprowadzenie wskaźnika WIORN w drugiej połowie roku. Do tego czasu bank będzie oferował kredyt hipoteczny ze zmienną stopą oparty na wskaźniku WIBOR, choć już prawie połowa nowych kredytów hipotecznych banku to kredyty na okresowo stałą stopę – informuje prezes banku Leszek Skiba.

 

Jesteśmy przygotowani na to żeby w drugiej połowie roku wprowadzić WIRON. Pracujemy nad tym aby zaproponować sprzedaż kredytów hipotecznych na nowej stawce – powiedział prezes Leszek Skiba. Do tego czasu – jak zapewnił – bank Pekao SA będzie oferował kredyt hipoteczny ze zmienną stopą oparty na wskaźniku WIBOR. Zaznaczył jednak, że już prawie połowa nowych kredytów hipotecznych w banku to kredyty na okresowo stałą stopę.

 

Oczywiście są takie banki, które zaprzestały udzielania kredytów na stopie zmiennej na wskaźniku WIBOR, ale my widzimy, że tak naprawdę klienci potrzebują zarówno stałej stopy jak i zmiennej – powiedział prezes Pekao. Dodał, że momencie kiedy będzie to już możliwe bank będzie oferował kredyty o zmiennej stopie z WIRON, jak również kredyty ze stopą okresowo stałą. Klienci będą mieli wybór.

 

Portfel kredytów hipotecznych Banku Pekao wyniósł 61,07 mld zł na koniec 2022 r. wobec 62,35 mld zł kwartał wcześniej i 65,06 mld zł rok wcześniej.

 

Więcej na bank.pl